April Business Computer
        
[ Strona główna ] [ April-Torby] [Net/notebook ] [ Wyszukiwarka-sklep]  [ Allegro Outlet! ]
[ Sklep Internetowy ][ Promocje w sklepie ][ Materialy eksploatacyjne ] [ MONITORY ]  [ April-Kontakt ]

torby do notebooka

notebook computer printers akcesoria maintence mobile office desktop drukarka software security; ibm hp adobe corel mks borland symantec apple brother canon citizen epson genicom hewlett packard HP lexmark minolta oki otc panasonic rank xerox ricoh sharp torby do notebooka samsonite addison programy skaner drukarka; torby do notebooków kerry parat drukarki eksploatacja ruchome biuro desktop komputer notebook oprogramowanie biurowe plecak etui Sklep komputerowy e-factory e-factory.pl Anycom Hagenuk Hannspree hanspree hansg hedgren C-pen eviews belkin canon kerry parat drukarki akcesoria eksploatacja toner tusz kartridge kartridż bateria monitor oprogramowanie biuro zabezpieczenia zasilacz pamięć dysk HDD flash pendrive karta pamieci telewizor pendrive PM-400 Bluetooth printer adapter e-factory e-faktory.
Torby, plecaki komputerowe...
Torby, plecaki komputerowe - dla ludzi w drodze
Sklep internetowy...

Sklep internetowy: e-factory.pl

wyszukiwarka produktów!

ODWIEDZAJ nasz Outlet
April-Outlet - dla ludzi w drodze
POLECAMY

Sklep Internetowy
wyszukiwarka produktów!


Kompetentny IT serwis:
Serwis Laptopów


PowerDesk
Biurko do samochodu.

NEWSLETTER

Jezeli chcesz otrzymywac od nas raz w miesiącu informacje o nowościach
kliknij w ten link

Zakupy:

dla partnerów handlowych
wypełnij formularz

zamów bezpłatny
katalog firmy Samsonite

zobacz nasze
certyfikaty i dyplomy

Radzimy jak kupić:

Notebook -jak dbać, żeby dłużej mieć

Komputer

Torbe do notebooka


Świat z punktu widzenia torby.

Wiadomo! Torba jest najważniejsza!
Wszak ponad 30% kupujących torbę do notebooka nie ma komputera! Czym byłby notebook bez odpowiedniego opakowania? Po kilku tygodniach intensywnego używania stałby się kupą porysowanego, obtłuczonego, straszącego pękniętym ekranem elektronicznego złomu.
Dopiero po zapakowaniu w odpowiednią torbę, notebook staje się w pełni funkcjonalnym, stuprocentowym narzędziem; jest właściwie chroniony i bezpiecznie transportowany. Torba to moda. To ona nadaje formę bezdusznej, zimnej elektronice notebooka; będąc elementem całośc i w sposób szczególny uzupełnienia wizerunek jej właściciela. Świadomie i dobrze wybrana torba podkreśla profesjonalizm jej posiadacza. Często jest ważniejsza niż sam notebook.

Wybór notebooka był trudny. Jeśli jednak udało Ci się podjąć decyzję i wierzysz, że jest ona właściwa, to wiedz, że to dopiero początek drogi.
Następnym wyzwaniem będzie wybór właściwego opakowania.

Spróbujemy pomóc Ci także w tym wyborze. Opisując różne rodzaje toreb zajmiemy się głównie ich przydatnością i zastosowaniem. Skupimy się na funkcjach i opiszemy zalety rozwiązań najczęściej spotykanych na rynku.

PODZIAŁ.

Podstawowy podział w torbach do notebooków to podział związany z ich funkcją. Torby dzielą się na torby typu "ruchome biuro", oraz torby do transportu komputera.

Ruchome biuro.

To nic innego jak torba/neseser we wnętrzu którego instaluje się komputer i drukarkę. Zestaw gotowy jest do pracy natychmiast po otworzeniu wieka. Całość zasilana jest z akumulatorów, lub z sieci; gniazdo znajduje się w jednej ze ścian nesesera. Gniazdo plus okablowanie umożliwia także doładowanie akumulatorów drukarki i notebooka w trakcie jazdy samochodem. Decydujące znaczenie przy wyborze torby "ruchome biuro" ma wielkość notebooka oraz typ drukarki. Miejsce przeznaczone pod notebooka ma określoną wielkość, a torby dedykowane są jednej z trzech popularnych drukarek przenośnych: HP XX, Olivetti XX lub Canon BJC XX. [np. Kerry 801, Parat Comerser] Istnieje możliwość wykonania neseserów zgodnie z indywidualnymi wymaganiami Klienta. Wówczas we wnętrzu torby można umieścić wgłębienia na dodatkowe wyposażenie: mierniki, sondy, GPS, dziurkacze, zszywacze itp. Wykonania "na zamówienie" możliwe są nawet w przypadku wykonania jednego egzemplarza, ale wiąże się to z dość wysokim kosztem produkcji zestawu. Rynek oferuje różne wykonania neseserów "ruchome biuro". Bez trudu można znaleźć bardzo mocne nesesery pomyślane dla tych, którzy sprzedają produkty "z samochodu" oraz bardziej eleganckie, wykonane z ABS'u torby-dyplomatki dla np. agentów ubezpieczeniowych. Ceny rozwiązań "ruchome biuro" zaczynają się od 800.00 zł/netto.

Torby transportowe.

Funkcja transportowa torby jest oczywista. Ta kategoria jest bardzo pojemna. Znajdują się tutaj typowe torby do przenoszenia notebooka pomiędzy biurem a miejscem zamieszkania oraz torby transportowe do zastosowań specjalnych.

Torby specjalne.

W tej szczególnej grupie produktów ważne miejsce zajmują torby/nesesery wodo- i pyłoszczelne. Przeznaczone do transportu notebooków w warunkach szczególnie uciążliwych chronią sprzęt i zawarte w nim dane niemal w 100%. Wykonane z ABS'u. Zamknięcie uszczelnione jest silikonowym o-ringiem odpornym na działanie większości gazów, pyłów i cieczy. Kolor skorupy może być dowolny. Barwione "w masie" tworzywo sprawia, że kolor jest trwały. Skorupa może być formowana podobnie jak klocki LEGO co pozwala na łatwe i bezpieczne wysokie składowanie neseserów. [np. Parat 6822.010-151] Dostarczane są z wypełnieniem z naciętej pianki (łatwo dopasować notebooka) lub puste. Dostępne w różnych wielkościach. Niezastąpione w warunkach polowych do transportu i przechowywania dowolnej elektroniki. Jedyne rozwiązanie dla potrzeb wojska, służb mundurowych i ratowniczych. Ceny od 500.00 zł/netto.

Wśród toreb specjalnych znajdują się także torby/nesesery z wbudowanym alarmem. Służą do transportu notebooków, lub innych cennych przedmiotów. Standard, to typowy, skórzany neseser z wmontowanym, niewidocznym na zewnątrz systemem paraliżująco-alarmowym. Wysokie napięcie podłączone jest do rączki i zamków, a na indywidualne życzenie do obrzeży nesesera. [np. Kerry D-1] Całość uruchamiana zdalnie przy pomocy pilota powoduje włączenie syreny, a po 2 sek. wysokie napięcie uniemożliwia utrzymanie nesesera. Cena od 1,500 zł.

Jeżli jesteś fanem Jamesa Bonda i masz do przewiezienia parę garści diamentów możesz zaopatrzyć się w neseser/dyplomatkę zaopatrzoną w system paraliżująco-alarmowy oraz mechanizm otwierania/zamykania sprzężony z GSM i GPS. Układ logiczny mechanizmu zamków pozwala na wprowadzenie współrzędnych określanych długością i szerokoscią geograficzną (układ GPS), wyznacza miejsce, gdzie zamki DADZĄ się otworzyć. Jakakolwiek próba otwarcia dyplomatki poza wyznaczonymi punktami może powodować np. zniszczenie, lub trwałe znakowanie zawartości. Z kolei funkcja GSM/GPS umożliwia stałe śledzenie na ekranie komputera miejsca w którym znajduje się neseser. Cena ok. 10,000 zł.

Torby typowe, transportowe.

Zacznijmy od plecaków. To co ciężkie najlepiej wrzucić na plecy. Twój notebook, wyposażenie oraz wszystkie, zbędne uważane za niezbędne szpargały biurowe to ładunek o wadze 5-6 kg. Plecak do notebooka oferuje łatwość transportu. Ręce pozostają wolne do innych, ciekawszych niż dźwiganie zadań. Przy okazji notebook zapakowany do plecaka nie kusi rabusia. Różnorodność oferowanych modeli pozwala wybrać wykonanie zgodne z wizerunkiem właściciela. Jak zwykle należy sprawdzić wielkość przedziału komputerowego. Jeżeli poza przedziałem komputerowym, w plecaku jest komora bagażowa, to posłuży nam on także jako plecak turystyczny. [np. Trunk&Co 285-xx-047] Wśród wielu propozycji są takie, które znakomicie pasują ubranym w garnitury businessmanom. Panie też znajdą plecak dla siebie. Może to być coś bardzo eleganckiego i nowoczesnego z kolekcji znanych włoskich projektantów. [np. Samsonite Starck 200-xx-145] Cenny od 140 zł/netto.

Kolejną propozycją jest zwykła, popularna torba typu "office case". [np. Samsonite 560-xx-302] Świetne rozwiązanie dla oszczędnych minimalistów. Miejsce na notebooka z zasilaczem, parę kieszeni na CD i wizytówki wraz z przedziałem na kilka dokumentów A4; zewnętrzna kieszeń na akcesoria i pasek na ramię. Wybór tego rozwiązania to w konsekwencji często potrzeba noszenia dwóch toreb: na notebooka i klasycznej biurowej. Cena od 95 zł/netto.

Torba typu "office case plus" w pewnym stopniu eliminuje konieczność noszenia dwóch toreb. [np. Samsonite 56P-xx-302] Poza funkcjami typowej "office case" jest tam także specjalny, obszerny, harmonijkowy przedział na dokumenty. To oszczędne rozwiązanie ma wielu zwolenników. Twierdzą, że im więcej miejsca w torbie, tym więcej się do niej pakuje...i więcej trzeba dźwigać. Cena od 210 zł/netto.

Dla tych którzy nie lubią ograniczeń zaprojektowano torbę typu "system case". [np. Samsonite 56P-xx-304] Jest to torba dwukomorowa mieszcząca komputer i np. drukarkę/rzutnik. Poza tym, jest tam zewnętrzna kieszeń na akcesoria oraz mnóstwo kieszeni na CD, kalkulator, wizytówki itp. Dokumenty A4 też mają swoje miejsce. Jeśli jest nim dodatkowy, harmonijkowy przedział, wówczas torba należy do kategorii "system case plus". Ceny od 290 zł/netto.

"Laptop brief" to ostatnie z typowych wykonań toreb do notebooków. [np. Samsonite 560-xx-306] Zaprojektowana, aby wyglądać jak klasyczna torba biurowa, kojarzy wszystkie dodatnie cechy torby komputerowej i biurowej. Neutralny, bezpieczny wygląd to jeden z jej atutów. Jest tam mnóstwo miejsca na komputer wraz z akcesoriami, oraz sekcja z kieszeniami na CD, GSM, przybory do pisania kalkulator itp. Większe modele umożliwiają transport drukarki, lub przenośnego rzutnika. Jej przepastne wnętrze mieści także sterty dokumentów A4. Ceny od 250 zł/netto.

Torby na kołach są szczególną grupą toreb transportowych. W większości przypadków są to typowe "piloty" z przedziałami na notebooka, akcesoria i dokumenty. [np. Samsonite 192-xx-146] Z pewnością wygodniej jest pchać lub ciągnąć, miast nosić. Dla tych, którzy wybierają się na dłuższy wyjazd pomyślano o torbach z obszernym przedziałem bagażowym. [np. Samsonite 560-xx-310] Tutaj poza komputerem znalazło się miejsce na drukarkę, akcesoria biurowe, dokumenty oraz bagaż osobisty. Wielkość "kabinowa" pozwala na zabranie bagażu do kabiny co z kolei uwalnia od czasochłonnej odprawy bagażowej. Wielość wykonań umożliwia precyzyjny dobór wielkości/pojemności torby. Ceny od 550.00 zł/netto.

Torby kurierskie, które stały się ostatnio bardzo modne mają także wykonania komputerowe. [np. Trunk&Co 285-xx-043] Używane głównie przez młodych ludzi pozwalają na wygogodny i bezpieczny transport nie tylko komputera, lecz także książek, skryptów i wielu drbnych akcesoriów. Ceny od 120.00 zł/netto

Powyższa lista właściwie wyczerpuje temat. Wszystkie dostępne na rynku torby mieszczą się w opisanych kategoriach. To co się nie mieści w ramach kategorii to fantazja projektantów! To oni nadają finalny kształt produktowi wyzwalając w potencjalnych klientach potrzebę zakupu. O wyborze torby decyduje także jej marka. To ona niesie ze sobą określone skojarzenia i emocje. Cena ma także znaczenie. Dla wielu wydatek więcej niż 100.00 zł za torbę to ekstrawagancja! Ilu klientów tyle potrzeb, tyle gustów i tyle produktów. Chcąc zaspokoić wymagania możliwie szerokiego kręgu odbiorców oferujemy prawdopodobnie najbogatszy wybór toreb do notebooków nie tylko w Polsce! Addison Technology, American Tourister, Kerry, Kensington, Neil Pryde, Samsonite, Saturn, Trunk&Co to w sumie kilkaset modeli i wykonań. Wybór należy do Państwa...

***
Oddzielną grupę produktów stanowią pokrowce i etui do subnotebooków i palm-topów. O nich już wkrótce.
-------------------
Autor K.J.

Copyright © 2003-2007 April Business Computer. Wszystkie prawa zastrzeżone.